1409

Pokoj po dětech pro doučování

Sympatická paní Marie odešla před pár lety do důchodu, který si moc užívá. Neustále něco podniká a je pyšná na své dvě děti. Obě už vyrostly a velmi se jim daří. Syn Mirek studuje v Americe a dcera Anežka se šťastně vdala a odstěhovala za manželem na Moravu. V bytě po nich ale zůstal prostorný pokoj, který nikdo nevyužívá.

O svůj byt čiperná důchodkyně pečuje, a i když je pro ni zbytečně velký, nechce se ho vzdát. Ve volném pokoji sem tam přespí nějaká návštěva, jinak je ale po většinu roku prázdný. Marie si dlouho lámala hlavu, co s tím.

Děti mamince ukázaly, jak používat Facebook, aby mohla být celá rodina neustále v kontaktu. Jednoho dne zde Marie narazila na službu Sdílejprostor.cz, která ji moc zaujala. Vždyť to je přesně něco pro ni! Volný pokoj může nabídnout k využití někomu jinému a vydělané peníze si našetřit na vysněnou cestu do USA za synem, který ji tam už dlouho láká na návštěvu.

Nabízený pokoj s velkým pracovním stolem zaujal mladou češtinářku Lenku, která už dlouho marně shání prostory, kde by mohla dvě odpoledne v týdnu jazyk doučovat.

Lenka od školy totiž bydlí daleko a malí školáci by k ní museli dojíždět autobusem a přecházet rušnou silnici. Protože je Mariin byt od školy jen jeden blok pěšky a obě ženy si na společné schůzce padly do noty, nebylo co řešit.

Lenka byla překvapená, jak bylo nakonec jednoduché prostory pro doučování najít. Marie má zase radost, že se jí touhle příjemnou cestou povede našetřit peníze na cestu. Už si koupila průvodce po národních parcích v USA a nemůže se dočkat, až je se synem společně navštíví. Na Lenku se navíc vždycky těší – často si spolu po doučování sednou a nad šálkem čaje a domácími koláčky si příjemně popovídají. Podívejte se na další nabídky.