7857

Místnost s klavírem

Po návratu ze zahraničí Stáňa nemohla hned najít práci. Starosti zaháněla milovanou hrou na klavír. A pak ji to napadlo - proč místnost s klavírem nesdílet dalším hudebníkům?

Stáňa se živí jako produkční v televizi. Když dostala nabídku strávit několik let pracovně v Anglii, neváhala ani minutu. Po návratu a nabytých zkušenostech se rozhodla firmu změnit, jenže hledání nové práce nebylo tak jednoduché, jak si představovala. V její branži je totiž velká konkurence.

Rodiče Stáňu od dětství vedli ke hře na klavír. Jako malá holčička piano zbožňovala, ale postupně hraní nahradily jiné zájmy a povinnosti. Konečně teď měla čas svůj dávný koníček oprášit! Oblíbené skladby zněly tak lehce, jako by snad hrát nikdy nepřestala.

Kamarádka Stáně pověděla o službě Sdílejprostor, která ji přímo nadchla. Rozhodla se přes ni místnost s klavírem nabídnout ke sdílení dalším hudebníkům a přivydělat si, než najde novou práci.

Hned druhý den se jí ozval Pavel, realitní makléř, který před pár lety založil hudební kapelu. Jak sám říká, hrají „moderní klasiku“. Sympatický třicátník v ní hraje na klávesy a hrozně ho to baví. Bohužel ale nemá dobré podmínky na trénování. Bydlí v podnájmu v paneláku a pořídit si sem klavír by sousedé asi neocenili. Proto cvičí a skládá hudbu po večerech na elektronických klávesách se sluchátky na uších, aby je nerušil.

Stánina nabídka mu přímo vytrhla trn z paty. Překvapilo ho, jak snadno vhodné místo pro cvičení na klavír našel. Dvakrát týdně si k ní přijde zahrát na opravdový nástroj a poslechne si, jak jeho skladby zní bez sluchátek. Se Stáňou si navíc hezky padli do noty a občas si dokonce zahrají společně nějakou čtyřručku. A i když už Stáňa novou práci našla, sdílení místnosti s klavírem bude i nadále využívat jako příjemný vedlejšák.

Sháníte vhodný prostor pro svůj koníček i vy? Podívejte se na naši nabídku míst ke sdílení