Často kladené otázky

?

Co je Sdílejprostor?

Sdílejprostor je služba, která spojuje lidi, kteří mají jakékoliv nevyužité místo s těmi, kteří takové místo potřebují. Pro práci, akce nebo relaxaci.
?

Jak Sdílejprostor funguje?

Pokud máte jakýkoliv prostor, "který leží ladem", třeba jen několik hodin denně, nafoťte ho a popište na našich stránkách. Vyberte si "Hosta", který vám bude podle profilu vyhovovat. Ve zprávách dolaďte detaily a vydělávejte. Pokud hledáte místo, zaregistrujte se, získejte důvěru dobře vyplněným profilem a najděte ideální místo pro vaše potřeby.
?

Proč sdílet místo?

Je to super způsob jak si přivydělat bez práce a investic nebo jak snadno a rychle najít ideální a levné místo pro práci a volný čas.
?

K čemu slouží uživatelský profil?

Služba Sdílejprostor je založena na ekonomice sdílení, která je postavena na budování důvěry. Vzájemná výměna informací je důležitá pro pocit důvěry a bezpečí všech sdílejících.
?

Je sdílení bezpečné?

Sdílení je založeno na pomoci lidí lidem postaveno na jejich vzájemné důvěře. K podpoře bezpečnosti našich uživatelů slouží vyplněný profil, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení, adresu a email, který ověřujeme. Vycházíme z toho že člověk, který nám předal většinu svých osobních údajů nemá v úmyslu spáchat trestní čin. To by nedávalo smysl.
?

Jakou mi zaručuje Sdílejprostor garanci?

Všem našim uživatelům zaručujeme ochranu osobních údajů. Telefonní čísla, emaily a další poskytnuté informace jsou u nás v bezpečí. Více informací najdete ve Všeobecných podmínkách.
?

Kdo jsou Hostitelé a kdo jsou Hosté?

Hostitelé jsou osoby, které prostor nabízejí. Hosté jsou lidé, kteří prostor potřebují.
?

Kolik si za službu účtujeme?

Sdílejprostor si účtuje 20% z částky za každé uskutečněné sdílení přes Sdílejprostor.
?

Kolik si vydělám?

To může být různé podle typu místa, délky sdílení a potřeby Hosta. Od sta korun za hodinu sdílení až po desetitisíce.
?

Kdo vidí můj profil?

Váš profil mohou vidět pouze zaregistrovaní návštěvníci portálu. Vaše tel. číslo, adresa a email jsou skryté, vaším Hostům budou odhalena až po zaplacení sdíleného místa.
?

Mohu prostor zároveň nabízet i hledat?

Ano. Pro oboje stačí pouze jedna vyplněná registrace a profil.
?

Co je systém hodnocení?

Systém hodnocení používáme jako jako osvědčenou motivaci ke slušnému chování, podpoře důvěry a bezpečnosti. Sdílející se navzájem hodnotí systémem 5ti hvězdiček. 5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení.
?

Kdo jsou lidé, kteří hledají místo?

Jsou různí, podle typu místa, které nabízíte. Většinou profesionálové hledající místo pro práci a nadšenci s potřebou vyplnit volný čas.
?

Co víme o uživatelích?

Sdílejprostor dostane všechny důležité informace o uživatelích při jejich registraci a vyplnění profilu. Totožnost Hosta si můžete před sdílením sami zkontrolovat.
?

Jaké místo mohu sdílet?

Definice místa je neomezená. Pokojíček, kancelář, garáž, školní tělocvična, kadeřnické křeslo, stodola nebo heliport. Každé misto má svého zájemce.
?

Nejsem majitel, mohu sdílet?

Být přímým majitelem místa není podmínkou. Se svolením majitele můžete vydělávat i vy.
?

Kdo určuje cenu za sdílení?

Cenu za hodinu nebo den sdílení navrhuje Hostitel.
?

Jak dostanu peníze?

Host provede první platbu za prostor na náš účet, ze kterého Hostiteli vyplátíme čásku (poníženou o naši odměnu za zprostředkování) 24 hodin po proběhlém sdílení.
?

Potřebuji živnostenský list?

Živnostenský list ke příležitostnému sdílení nepotřebujete.
?

Je délka sdílení omezená?

Není. Sdílet můžete hodinu, dny nebo měsíce. Je to na Vás.
?

Kdo může sdílet?

Sdílet může každá registrovaná, plně svéprávná osoba starší 18 let, která nebyla v posledních 3. letech pravomocně odsouzena za úmyslný trestní čin. Více ve Všeobecných podmínkách.
?

Proč sdílet a komunikovat přes naše stránky?

Sdílejprostor vám dává: možnost seznámit se s profilem sdílejících pro pocit důvěry a bezpečí, systém hodnocení pro získání kredibility, dohled nad veškerými platbami, jejich převod a fakturaci a také pomoc s řešením nesrovnalostí.
?

Jak řešíme problémy?

V případě, že dojde k nesrovnalostem, které nemohou uživatelé sami vykomunikovat, vstoupí do sporu Sdílejprostor jako Mediátor, který pomůže najít řešení přijatelné pro obě trany.
?

Jak to funguje s fakturováním?

Sdílejprostor vystavuje Hostovi fakturu ve jménu Hostitele 24 hodin po proběhlém sdílení. Zároveň vystavuje Hostiteli fakturu na 20% z celkové částky za svoje služby. Faktury si mohou uživatelé stáhnout na svém profilu.
?

Proč je výhodné pro Hosty sdílet přes naše stránky?

Host se na našich stránkách seznámí s profilem Hostitele, může s ním komunikovat a ujasnit si podmínky pomocí interních zpráv. Sdílejprostor dohlíží na platby, které Hostiteli uvolní až 24 hodin pro faktickém sdílení. Je to garance toho, že Host nepříjde o své peníze v případě, že ke sdílení nedošlo nebo prostor neodpovídal popisu Hostitele. Sdílejprostor garantuje pomoc v případě řešení nesrovnalostí.
?

Proč je výhodné pro Hostitele nabízet prostory přes naše stránky?

Hostiteli má možnost seznámit se profilem Hosta na našich stránkách, komunikovat a ujasnit si podmínky pomocí interních zpráv. Sdílejprostor ve jménu Hostitele dohlíží na platby, fakturuje a pomáhá s řešením nesrovnalostí. Sdílejprostor pomáhá nastolit pocit důvěry a předejít starostem.